Automatické závlahové systémy do každé zahrady

Sny o krásném bydlení doplní upravená zahrada. K vytvoření oázy klidu, kde budete trávit své chvíle odpočinku, potřebujete efektivní pomocníky. Jakmile zasadíte trávník, rostliny, keře a stromy, které jedinečnou atmosféru přírody ještě umocní, musíte jim zaručit pravidelnou údržbu a zavlažování.

Bez pravidelného přísunu vody by vaše zeleň na zahradě vůbec nerostla. Pokud nechcete trávit denně dlouhé hodiny s hadicí v ruce a tahat konve vody, vyřešte svůj problém automatickým závlahovým systémem a ušetřete si čas. Nedostatek času tíží snad každého z nás. Pokud si chcete práci na zahradě usnadnit a zjednodušit, automatické zavlažovací systémy jsou perfektním nástrojem, díky kterému si budete moct dopřát jedinečnou zahradu plnou bujně vzkvétající zeleně. Doplnit můžete i automatické zavlažování trávníku. Pravidelný přísun vody jej udrží v kondici.

Systémy pro automatické zavlažování

Závlahové systémy jsou v dnešní době zcela neodmyslitelnou součástí každé moderní zahrady. Často se využívají i v parcích, na fotbalových hřištích, tenisových kurtech i na veřejných prostranstvích. Moderní automatické zavlažování vyžaduje správnou instalaci, která nemusí být zrovna snadná. Pokud si jej netroufnete namontovat svépomocí, obraťte se na specializované společnosti, nebo si alespoň nechte udělat návrh. Vyhnete se začátečnickým chybám a nedostatečné funkčnosti závlahového systému. Automatické zavlažovací systémy tvoří soustava podzemních potrubí, ventilů, filtrů, elektrických rozvodů, šachtic a různých typů postřikovačů skrytých pod povrchem.

Forma automatické závlahy

Zavlažovací systémy jsou řízeny pomocí elektronické ovládací jednotky, na které si nastavíte požadovanou četnost i délku závlahy. Ve vámi určeném čase vydá jednotka pokyn ventilům, tlakem vody se vysunou postřikovače, které budou po vámi nastavenou dobu kropit jednotlivé okruhy záhonů. Pak se ventily opět uzavřou a postřikovače se zasunou pod zem. Systém automatické závlahy je vybaven dešťovými čidly a čidly půdní vlhkosti. Systém se spustí, jen pokud je vlhkost půdy pod minimální hodnotou. Záhony zavlažujte brzy ráno, nebo pozdě večer, kdy je minimální odpar vody a rostliny jsou chráněny před tepelným šokem způsobeným studenou vodou.

© 2021 Pila Třešť - www.pila-trest.cz
Tvorba webových stránek & SEO / články